avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1929 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Boala constatata in timpul indeplinirii serviciului ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Boala constatata in timpul indeplinirii serviciului militar obligatoriu

In timpul stagiului militar octombrie 2000- oct. 2001 am fost clasat militar cu revenire dupa un an.in acest timp am fost diagnosticat tot cu o boala asemanatoare.acum am handicap gr 1 si pensionat gr 2 medical.as putea cere o i demnizatie si de la armata?

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate m.a.n. GRAM HANS HELMUT GRAM HANS HELMUT Am 50 de ani . de 14 sunt in pensie de boala ( astm bronsic ) si multe altele , si detin u n act prin care pot dovedi ca am contactat boala \" in timpul si din ... (vezi toată discuția)
Cand se poate pensiona? tania63 tania63 barbat nascut pe 4oct 1950 salariat din 1966 si in prezent -2 ani de armata in aceasta perioada. din 1966 pana in 2001 salariat in grupa1 de munca. cand se ... (vezi toată discuția)
Varsta la care ma pot pensiona ContSters436693 ContSters436693 Sunt nascut in ianuarie 1966,am un handicap accentuat .Boala a fost diagnosticata in 1982 si am fost scutit de armata in 1984 ca inapt pe timp de pace si apt ... (vezi toată discuția)