Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... schimbare talon
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

schimbare talon

Buna ziua,asi dori sa stiu unde pot sa-mi schimb talonul masinii(schimbat numele dupa casatorie)si ce acte imi sunt necesare.multumesc
Pentru schimbare talon in urma schimbarii numelui urmare casatoriei,sunt necesare
-cerere
-fisa de inmatriculare cu noul nume cu viza de la taxe si impozite
-taxa talon nou
-CIV original +copie
-noul CI copie+original
-certificat casatorie copie+original
nu inteleg ce fisa de inmatriculare cu noul nume cu stampila de la taxe si impozite!
Bună ziua, ce acte îmi sunt necesare pentru schimba talonu ca urmare a reomologarii motorului. În cartea mașini a fost înregistrate modificările de către RAR?
Mulțumesc.
Informatii gasiti aici :
[ link extern ]