avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... schimbare talon
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

schimbare talon

Buna ziua,asi dori sa stiu unde pot sa-mi schimb talonul masinii(schimbat numele dupa casatorie)si ce acte imi sunt necesare.multumesc
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 04:55, 22 Septembrie 2021
Pentru schimbare talon in urma schimbarii numelui urmare casatoriei,sunt necesare
-cerere
-fisa de inmatriculare cu noul nume cu viza de la taxe si impozite
-taxa talon nou
-CIV original +copie
-noul CI copie+original
-certificat casatorie copie+original
nu inteleg ce fisa de inmatriculare cu noul nume cu stampila de la taxe si impozite!
Bună ziua, ce acte îmi sunt necesare pentru schimba talonu ca urmare a reomologarii motorului. În cartea mașini a fost înregistrate modificările de către RAR?
Mulțumesc.
Informatii gasiti aici :
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare masina iulianwizard iulianwizard Buna ziua, Ce posibilitate am sa inmatriculez o masina care nu are seria motor stantata pe motor desi in cartea de identitate apare seria? Am auzit ceva de ... (vezi toată discuția)
Schimbare domiciliu -> schimbare talon auto blitzblitz blitzblitz Buna ziua, Va rog sa ma ajutati sa inteleg care este fluxul (procesul) pentru a schimba talonul auto in urma schimbarii domiciliului. Acum cateva zile am ... (vezi toată discuția)
Preschimbare talon amr amr buna ziua,am o masina inscrisa in bucuresti si adresa mea noua e in ilfov,daca schimb certificatul de inmatriculare trebuie radiata de la politie bucuresti sau ... (vezi toată discuția)