Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... data incetare activitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

data incetare activitate

Buna ziua,
Conform ultimelor modificari de transmitere revisal, este corect ?
exemplu ...ultima zi de lucru este in de 27.03.2018, decizia de incetare a activitatii o intocmesc si o inregistrez in revisal in data de 28.03.2018 ?
Buna ziua,
Da, intrucat prima zi nelucrata este 28.03.2018, decizia de incetare 28.03.2018 si se poate transmite in Revisal tot pe 28.03.2018.
Ati specificat ca ""se poate transmite tot pe 28.03.2018""
Adica se poate transmite si pe 27.03?
Cu ce articol inceteaza c.i.m. ?

Pentru ca H.G. 905/2017 precizeaza faptul ca data si temeiul legal al incetarii C.I.M. se transmit cel tarziu la data incetarii C.I.M/la data luarii la cunostinta a evenimentuluji ce a determinat, conform legii, incetarea CIM.
art 81(7)