Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sot si Sotie simultan in ccc cu copii diferiti
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sot si Sotie simultan in ccc cu copii diferiti

Buna ziua,
Sotia este in ccc cu primul copil care implineste varsta de 2ani in aprilie,dar este cu grad de handicap mediu cu prelungire pana la 3 ani, are epilepsie ca diagnostic principal, si al doilea diagnostic secundar autism...ea este insarcinata cu al doilea copil care se va naste in luna iulie,intrebare avem dreptul amândoi cu copii diferiti sa intram in ccc??? Avand in vedere ca sotia va fi pana la împlinirea vârstei copilului de 3 ani cu posibilitatea prelungirii pana la 7 ani si eu sa intru in ccc cu urmatorul copil ce se va naste.
Cu stima si respect,
Florin
ContSters466787, utilizator