Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire concediu de maternitate pentru copil cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire concediu de maternitate pentru copil cu handicap de la 3 ani

Buna ! La Multi Ani1

Se poate prelungi CIC pentru copil cu handicap de la 3 ani la 4 ani. In cazul in care raman insarcinata in aceasta perioada, beneficiez dupa nastere de indemnizatia de 600 RON ?
Multumesc
CCC pentru un copil cu handicap are o durata maxima de 3 ani ... daca in aceasta perioada nasteti un alt copil, atunci durata CCC se va prelungi pana la implinirea varstei de 1 an a nou-nascutului, sau pana la implinirea varstei de 2 ani a acestuia, dupa cum veti opta ...