avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intelegere accident
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intelegere accident

Daca imi retrag plangerea de la politie mai este valabil dosarul de paguba deschis la asigurarea vinonatului?
Cel mai recent răspuns: Rizea Bogdan , utilizator 20:38, 27 Martie 2018
Da
Buna ziua!

Sigur ca mai e valabil. Nu are nicio legatura.

Cu stima.
El vrea sa-mi dea o suma de bani in fata poliției ,ca sa retrag plangerea ,dosarul de paguba a mașini e deja dus la asigurare ,tot rămâne valabil dosarul?
Cate zile de ingrijiri medicale sumt stabilite prin certificatul medico-legal?
Nu știu exact,mâine îmi da certificatul medico-legal

Alte discuții în legătură

Accident auto (tamponare din spate) cu victimă. cum îmi recuperez paguba? Rizea Bogdan Rizea Bogdan Vreau sa stiu cum imi recuperez paguba in caz de accident si ce pasi trebuie sa fac (vezi toată discuția)
Ajutati-ma va rog!!!accident rutier soldat cu vatamari corporale din culpa BogdanCostea BogdanCostea Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau o sugesti. Aflandu-ma in depasire am intrat in coliziune ( in incercarea de a-l evita) cu un autoturism Dacia care efectua ... (vezi toată discuția)
Certificat medico-legal David16 David16 Buna ziua, sper sa ma puteti ajuta pt ca nimeni nu m-a lamurit pana acum. Am facut un accident care a fost incadrat la vatamare corporala din culpa, partea ... (vezi toată discuția)