Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intelegere accident
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intelegere accident

Daca imi retrag plangerea de la politie mai este valabil dosarul de paguba deschis la asigurarea vinonatului?
Da
Buna ziua!

Sigur ca mai e valabil. Nu are nicio legatura.

Cu stima.
El vrea sa-mi dea o suma de bani in fata poliției ,ca sa retrag plangerea ,dosarul de paguba a mașini e deja dus la asigurare ,tot rămâne valabil dosarul?
Cate zile de ingrijiri medicale sumt stabilite prin certificatul medico-legal?
Nu știu exact,mâine îmi da certificatul medico-legal