Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cazuri recente in instanta de contencios administrativ ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cazuri recente in instanta de contencios administrativ -in cazuri de modificari ale PUG

Buna seara!

As dorii sa stiu daca cunoasteti pronuntari ale instantei in materie de constencios administrativ - in cazul in care un teren intravilan a fost trecut in extravilan.
Am cumparat 2 terenuri prin sentinta judecatoreasca -unul l-am si intabulat(inscris in cartea funciara)
Am platit impozit pe ele ca teren intravilan.
Dar nu se stie cum -pt ca nu se intelege nimic clar la primarie acum ele sunt propuse in noul PUG pt a fi trecute in extravilan. Primarul mi-a zis telefonic ca nici in vechiul PUG nu erau in intravilan .
As dorii sa stiu daca dreptul de proprietate este aparat in instanta in forma in care a fost cumparat.Si daca se dau solutii favorabile in astfel de cazuri.
Multumesc!
kpaul, utilizator