Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Renuntare la pensie anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Renuntare la pensie anticipata partiala

Cum as putea sa renunt la pensie anticipata partiala?.
Mentionez ca am primit decizia dar nu as mai vrea sa beneficiez.
Nu am intrerupt contractul.de munca si nici nu mai doresc. Este posibil?.
Singurul caz cand se poate anula decizia de pensionare este urmatorul:

Legea 263/2010
Art.106

(3) În termen de 30 de zile de la comunicare, decizia de pensie poate fi anulată la cererea titularului.
Cand ati primit decizia de pensionare ?
In dat de 23.03.2018.
Dar pe decizie era mentionat data de 11.03.2018.
Astăzi am depus o contestație .
Am depus revizuirea dosarului.
Nu stiu insa când voi primi un raspuns.
Din acest motiv, am o temere, sper ca reușesc sa ma incadrez in cele 30 de zile.
In dat de 23.03.2018.
Dar pe decizie era mentionat data de 11.03.2018.
Astăzi am depus o contestație .
Am depus revizuirea dosarului.
Nu stiu insa când voi primi un raspuns.
Din acest motiv, am o temere, sper ca reușesc sa ma incadrez in cele 30 de zile.
In dat de 23.03.2018.
Dar pe decizie era mentionat data de 11.03.2018.
Astăzi am depus o contestație .
Am depus revizuirea dosarului.
Nu stiu insa când voi primi un raspuns.
Din acest motiv, am o temere, sper ca reușesc sa ma incadrez in cele 30 de zile.