Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Valabilitatea certificatului de handocap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Valabilitatea certificatului de handocap

Locuiesc in Bucuresti sector 3 asadar apartin de DGASPC sector 3. Certificatul meu de handicap mi-a fost eliberat cu o valabilitate de 12 luni asta in contextul in care eu am o boala EREDITARA pentru care nu exista tratament si are efect EVOLUTIV. Am facut contestatie si ni s-a respins fara un raspuns. Asadar doresc sa mi se spuna care sunt conditiile care trebuiesc indeplinite de o persoana pentru a primi certificat de handicap NEREVIZUIBIL? Diagnosticul meu este Maladia Stargardt o forma severa a degenerescentei maculare ereditare partial nevazatoare acrual cu risc de orbire in timp.
Daca sunteti nemultumit de concluziile comisiei mediacle,puteti formula contestatie la tribunalul teritorial