Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... REVIZUIRE 408[1]
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

REVIZUIRE 408[1]

Rugamintea mea este sa ma sfatuiti cum sa procedez in cazul in care vreau sa revizuiesc o cauza,in urma unei hotarari CEDO. Specific aici ca hotararea nu a fost publicata in monitor.Am tradus aceasta hotarare,dar mi se spune ca instanta nu merge decat pe .Ideea ar fi sa obtin termen,dar cum si ce atasez la cererea de revizuire? Hotararea in limba franceza? Traducerea facuta de mine{de catre un traducator evident} Impotriva cui indrept cererea de revizuire? A sentintei de fond? Sau a Hotararii din recurs?
Cu multe multumiri
Nu este vorba de publicarea hotararii in Monitorul Oficial.
Aveti un termen de 1 an.
Incercati sa va angajati avocat.
Este ceva nou si singur nu veti face fata.
Conteaza ca cererea sa fie bine redactata.

avocat Claudiu Lascoschi