Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Documente contabile
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Documente contabile

Cum pot să obţin documente care să ateste faptul că am fost salariatul unei firme care a dat faliment acum 6 ani? ªtie cineva cui trebuie să mă adresez, unde se păstrează documentele societăţii falimentare şi, în baza cărei legi pot obţine astfel de documente?

Vă mulţumesc!
Adresati-va ITM (Inspectoratului Teritorial de Munca), unde societatea a depus declaratiile specifice relatiilor de munca si in contul caruia a efectuat varsamintele aferente.