avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1250 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort cu minor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort cu minor

Buna ziua, un model de opinie asupra unei cereri reconventinale?
Cel mai recent răspuns: Steli123 , utilizator 09:08, 30 August 2018
Model de opinie ?
Nu stiu cum s-a creat aceasta opinie ca avocatii lucreaza cu modele de actiuni,tipizate,modele magice pe care le adapteaza oricarui proces.Ca avocat formulezi actiuni,intampinari,reconventionale in functie de spetele respective de situatii de fapt ,de temeiuri de drept aplicabile .Daca doriti un model cautati pe net
Tatal copilului a facut o cerere reconventionala, iar eu trebuie sa vin cu o "opinie" asupra cererii lui. Asa mi s a spus, dar nu stiu cum sa o formulez cat mai bine. Multumesc

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Model de opinie ?

Va multumesc. Am cautat si pe net dar nu am gasit.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu stiu cum s-a creat aceasta opinie ca avocatii lucreaza cu modele de actiuni,tipizate,modele magice pe care le adapteaza oricarui proces.Ca avocat formulezi actiuni,intampinari,reconventionale in functie de spetele respective de situatii de fapt ,de temeiuri de drept aplicabile .Daca doriti un model cautati pe net

Nu avem cum sa va formulam noi intampinare la cererea reconventionala fara sa cunoastem continutul acesteia.Mergeti la un avocat pentru a va formula macar intampinare la cererea formulata de sotul svs.Prin intampinare solicitati respingerea cererii reconventionale formulate de sot.
Ultima modificare: Duminică, 1 Aprilie 2018
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

Alte discuții în legătură

Divorț cu minor, program de vizitare minor nerespectat de tata. pot sesiza undeva acest lucru, și dacă da, care sunt demersurile? Steli123 Steli123 Buna ziua.In urma cu cateva luni am divorțat,copilul are 3 ani,îl cresc singura cu multe sacrificii.Custodia este comuna(am fost de acord cu condiția să i ... (vezi toată discuția)
Intampinare la divort si cerere reconventionala sau doar intampinare bună ziua!cu deosebit respect, vă rog să mă ajutați cu un ... Adevar2 Adevar2 Bună ziua!Cu deosebit respect, vă rog să mă ajutați cu un răspuns pentru următoarea situație:O cunoștință a primit cerere de divorț de la soț,prin ... (vezi toată discuția)
Divort aratiu81 aratiu81 Buna seara . Vreau sa ma ajutati cu mai multe informatii. Sotul solicita: 1.divortul in instanta; 2.un program de vizitare pt. Minora in varsta de 4 ani (la ... (vezi toată discuția)