Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort cu minor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort cu minor

Buna ziua, un model de opinie asupra unei cereri reconventinale?
Model de opinie ?
Nu stiu cum s-a creat aceasta opinie ca avocatii lucreaza cu modele de actiuni,tipizate,modele magice pe care le adapteaza oricarui proces.Ca avocat formulezi actiuni,intampinari,reconventionale in functie de spetele respective de situatii de fapt ,de temeiuri de drept aplicabile .Daca doriti un model cautati pe net
Tatal copilului a facut o cerere reconventionala, iar eu trebuie sa vin cu o "opinie" asupra cererii lui. Asa mi s a spus, dar nu stiu cum sa o formulez cat mai bine. Multumesc

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Model de opinie ?

Va multumesc. Am cautat si pe net dar nu am gasit.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu stiu cum s-a creat aceasta opinie ca avocatii lucreaza cu modele de actiuni,tipizate,modele magice pe care le adapteaza oricarui proces.Ca avocat formulezi actiuni,intampinari,reconventionale in functie de spetele respective de situatii de fapt ,de temeiuri de drept aplicabile .Daca doriti un model cautati pe net

Nu avem cum sa va formulam noi intampinare la cererea reconventionala fara sa cunoastem continutul acesteia.Mergeti la un avocat pentru a va formula macar intampinare la cererea formulata de sotul svs.Prin intampinare solicitati respingerea cererii reconventionale formulate de sot.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat