Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzare imobil prin mandatar. Ce efect are decesul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzare imobil prin mandatar. Ce efect are decesul mandantului după încheierea promisiunii bilaterale de vânzare-cumpărare?

Am procura pentru vanzarea unui imobil. Am incheiat o promisiune bilaterala de vanzare-cumparare. Daca dupa aceasta mandantul decedeaza, procura este valabila pana la incheierea tranzactiei?
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc foarte mult!