Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... organizare evenimente pentru copii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

organizare evenimente pentru copii

Buna ziua
As dori sa infiintez o intreprindere indivuduala (sau srl) care sa aiba ca obiect de activitate organizarea de petreceri pentru copii, si eventual un spatiu de joaca pentru copii unde parintii pot lasa copii in grija personalului pe o durata de maxim 2 ore. Intrebarea mea este daca am nevoie de autorizatii speciale deoarece este vorba despre copii? ce caen credeti ca ar trebui sa folosesc sa le pot incadra ambele activitati (parerea mea este ca ambele intra la activitati recreative)? Va multumesc
COD CAEN 9329 "Alte activitati recreative si distractive n.c.a.", cat despre autorizatii, ele sunt specifice spatiului si aparaturii cat si personalului, functie de activitatea practic desfasurata.
si daca as vrea sa-mi fac o pfa pe codul 9329 ce ar trebui sa fac si ce calificare ar trebui sa am?
nu pentru toate activitatile caen trebuie sa ai calificare.
ma poti contacta ptr detalii: office@bcrm.ro; www.bcrm.ro