avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inregistrarea audio pe ascuns
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inregistrarea audio pe ascuns

Buna ziua, in urma vizite a unei persoane, am fost inregistrata audio fara consimtamant, ulterior aducandu-mi-se la cunostinta ca am fost inregistrata. Intrebarea mea este; acest lucru cade sub incidenta legii de violarea intimitatii?.
Cel mai recent răspuns: Hoermann , utilizator 19:03, 25 Martie 2024
Buna ziua, avem voie sa introducem microfon ascuns într-o instituție publica ( grădiniță) , am bănuieli ca se întâmplă anumite lucruri în incinta grădiniței și am avut mici discuții contradictorii cu o doamna educatoare .
Ultima modificare: Joi, 17 Noiembrie 2022
Daaaaaa, utilizator
BIU"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrarea sedintei comisiei de cercetare disciplinara fara acord- infractiune? spin3 spin3 Înregistrarea ședinței comisiei de cercetare disciplinara de catre presedintele comisiei fara sa aduca la cunostinta celorlalti membri ai comisiei, fara ... (vezi toată discuția)
Înregistrare neautorizată convorbire luxi luxi Intra sub incidenta legii înregistrarea pe telefon de către un coleg a discuțiilor din vestiarul unei secții ? Daca da ce lege este încălcată cui ... (vezi toată discuția)
Protectia consumatorului - furnizare date de catre operatorul de telefonie mobila insolvabil insolvabil buna ziua, 1. In ce conditii se pot obtine desfasuratoarele convorbirilor telefonice ? 2. Daca se obtin anumite date, despre persoana ce utilizeaza ... (vezi toată discuția)