Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inregistrarea audio pe ascuns
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inregistrarea audio pe ascuns

Buna ziua, in urma vizite a unei persoane, am fost inregistrata audio fara consimtamant, ulterior aducandu-mi-se la cunostinta ca am fost inregistrata. Intrebarea mea este; acest lucru cade sub incidenta legii de violarea intimitatii?.
Buna ziua, avem voie sa introducem microfon ascuns într-o instituție publica ( grădiniță) , am bănuieli ca se întâmplă anumite lucruri în incinta grădiniței și am avut mici discuții contradictorii cu o doamna educatoare .
Daaaaaa, utilizator
BIU"