Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Instanta refuza suspendarea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Instanta refuza suspendarea

Va supun atentiei urmatoarea speta:

Sunt parata intr-un dosar si solicit instantei suspendarea judecatii in baza art. 244 al. 1.

Instanta refuza suspendarea cauzei.

Intrebare: Refuzul instantei poate fi atacat prin recurs la instanta superioara?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Potrivit art.244 indice 1 c.p.c incheierea de suspendare poate fi atacata cu recurs.
Precizare - Vorbim de ipoteza in care cererea de suspendare a fost admisa si s-a dispus suspendarea.
Daca cererea nu a fost admisa atunci nu exista cale de atac iompotriva acestei incheieri decat odata cu fondul. -prin calea de atac-
In acest sens decizia 789/2006.