Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent inserție

Buna ziua!
Copilul meu împlinește in 20 Iulie 2018 vârsta de 2 ani.pentru a solicita stimulentul de inserție când ar trebui sa depun cererea?este vorba de 60 de zile calendaristice sau lucrătoare?in cazul in care nu ma reîntorc la vechiul loc de munca și încep activitatea la alt angajator ma mai încadrez pentru solicitarea stimulentului de inserție?
Cu ce data trebuie sa închei noul contract de munca pentru a fi in termen?
Multumesc frumos anticipat!
Trebuie sa reveniți la munca înainte de 20 mai 2018 pentru a primi stimulent pana când copilul împlinește vârsta de 3 ani.