Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua - recuperare creanță veche
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua - recuperare creanță veche

Am luat un telefon de la orange și eram minora abonamentul iar asta a fost acum 6 ani și acuma mi-a venit un plc de la get back sa platesc ce se poate intampla?si îmi scrie in plic ca ma trimite in instanta
Simple amenintari pt a va convinge sa platiti sau macar sa esaloneze debitul.Sa va dea in judecata iar dvs prin intampinare puteti invoca prescriptia.Nu achitati nici 10 bani fara a discuta in prealabil cu un av,Daca aveau sanse va actionau in judecata pana acum,incearca doar sa va streseze cu notificari,tel pt a ceda.
Multumesc frumos!