Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Venituri in timpul indemnizație
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Venituri in timpul indemnizație

Buna ziua,
Imi poate spune cineva dacă in următoarea situație se suspenda indemnizația de creștere copil:
Am câștigat la pariuri sportive ( online ) suma de 8000 RON. Sunt considerate venituri? Sunt luate in calcul pentru suspendare?
Mulțumesc
Legea nu precizeaza exact ce natura pot avea veniturile ce se pot realiza in perioada CCC. Astfel, pentru un raspuns cat mai exact va recomand sa va adresati in scris la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /