Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pasaport CRDS
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pasaport CRDS

Buna ziua. As dori sa stiu daca imi fac pasaport CRDS trebuie sa mai depun si chestionarul pentru stabilirea domiciliului fiscal in strainatate (pt. ANAF) ? Multumesc.
george-neagu, moderator
Preferabil ar fi sa-l depuneti, ca de ex. puteti avea domiciliul in strainatate si totusi centrul intereselor si/sau activitatilor dvs. sa se afle in Romania.
Chiar daca sunt plecat din 2006?
A, ok, in acest caz depunerea formularului nu e obligatorie. Cu conditia sa aveti pasaport CRDS din 2006, altfel inca figurati cu domiciliul in Romania.
tgeorgescu, utilizator