Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... APARTAMENT FARA PERSOANA
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

APARTAMENT FARA PERSOANA

Buna ziua stau la un bloc in Floresti Cluj langa apartamentul meu este un apartament trecut fara persoana dar este in permanenta folosit de alti vecini care au chheia ei il folosesc balconul isi usuca rufele ,folosesc pentru fumat si pentru solar vin si fac plaja aduce si cainele ...toate astea este normal asa ...
Situatia prezentata de dvs. tine de asociatia de locatari si de proprietarul respectivului apartament. Cineva trebuie sa-l aiba in proprietate pentru a plati impozit si partea ce revine din cheltuielile comune.
Verificati temeinic daca bunul imobil se afla in proprietatea unei persoane
In lista de intretinere nu este consemnat proprietarul
Aspectul ca terti detin cheia de acces nu constituie fapta sa va determine la suspiciuni-posibil ca vecinii sa aibe acordul proprietarului
Exista proprietar dar este plecat din tara apartamentul este trecut fara peroana nu are cheltuieli iar persoanele care folosesc balconul si care are cheia este chiar presedintele blocului
Sesizati presedintele de asociatie in scris, cu nr, de inregistrare/ data.