avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Imprumut civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Imprumut civil

Buna ziua ,
Am imprumutat 3000 € de la fostul meu sef , semnand o declaratie cum ca ma angajez sa ii restitui suma in transe . Am platit pana luna trecuta cate 500 lei pe luna , ramanand 6600 lei , scazand salariul ce trebuia sa il primesc , suma finala de restituit fiind de 4600 lei. Problema e ca m.a obligat sa semnez din nou o declaratie de restituire totala pana la 01.04.2018 . (2 sapt termen) . Nu am avut posibilitatea de plata si acum ma ameninta cu recuperatori . Ce pot face in acest caz ,
Cel mai recent răspuns: Madut , utilizator 18:53, 17 Aprilie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imprumut fara contract notarial Luiza G Luiza G Buna ziua, am imprumutat de la o prietena suma de 10000 lei fara a incheia un contract notarial (la detalii transfer a fost scris imprumut). Din pacate nu am ... (vezi toată discuția)
Împrumut fără acte am împrumutat 12000 de euro de la un vecin. ... IoanaIoana038 IoanaIoana038 Împrumut fără acte Am împrumutat 12000 de euro de la un vecin. I am restituit 9000 de euro însă de ceva vreme nu mai am posibilitatea de a pune bani ... (vezi toată discuția)
Intrebare addy28 addy28 am luat imprumut de la o pers fizica o suma de bani (mica),suma pe care nu am reusit sa o restitui la timp din cauze familiale.acum persoana respectiva ma ... (vezi toată discuția)