Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Firma refuză să-mi plătească drepturile salariale ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Firma refuză să-mi plătească drepturile salariale câștigate în instanță. Am plătit executor, am depus plângere penală, ce aș mai putea face?r

Buna ziua. Am o nelămurire
În urma cu un am am fost dată afară de la locul de munca fiind gravida. Am avut cauza de câștig fara drept de apel. Dar nu mia plătit ce a hotărât instanța adică drepturile salariale. Am plătit executor dar degeaba...am făcut plângere penală din ianuarie dar nu am primit nici un raspuns inca. Ce pot sa mai fac sa imi plateasca drepturile mele?
Manuela Rășină, administrator
I-ati notificat prin executor si ati formulat plangere penala sub aspectul savarsirii infractiunii de nerespectarea hotararilor judecatoresti?
Da am notificat prin executor in noiembrie iar formularul plângerii l-am facut in ianuarie
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

I-ati notificat prin executor si ati formulat plangere penala sub aspectul savarsirii infractiunii de nerespectarea hotararilor judecatoresti?

Este firma in insolventa, de ce nu va plateste?
Nu este firma in insolentă are 2 restaurante dar a zis ca nu vrea sa imi dea banii a depus in contul executorului doar cheltuielile de judecată.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Este firma in insolventa, de ce nu va plateste?

O sa raspunda penal.
Prin executor ati pornit procedurile de executare silita sau doar i-ati notificat?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat