avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Notice Avocat uk
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Notice Avocat uk

Buna ziua ...in urma cu 4Luni am mers la un avocat din Uk Din pacate nu prea ...profesional si lipsa de experienta in fine.....dar in data de 15-04-2018am primit pe adresa un plic prin care sunt informat k cica mai am de platit 144£ dar nu mi s a adus la cunostiinta asa ceva si cand am vb k avocatul am stabilit prin telefon pt ca nu mai doresc sa merg in instanta dar nu mi a precizat nimik despre acest peyment dupa 4 luni...ce pot face multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:40, 5 Februarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu avem cum sa cunoastem ce contract ati incheiat dvs cu av respectiv,ce activitati a prestat pt dvs si cum isi calculeaza onorariulMai mult ca sigur o sa va execute silit daca nu intelegeti sa achitati restul de plata.DVs ca alti utilizatori credeti ca un av din Romania cunoaste legislatia din UK,Mozambic sau Argentina.Fiecare tara isi are propria legislatie avocati au propriile legi /regulamente de exercitare a profesiei .Eventual va adresati tot unui avocat din UK dar consultatia e posibil sa va costeai mult decat suma datorata.
Nu am semmat nici un contract cu dansul tokmai de asta ma m mirat deoarece nu mi a spus va trebui sa l platesc dupa.chiar dak nu ma reprezinta multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu avem cum sa cunoastem ce contract ati incheiat dvs cu av respectiv,ce activitati a prestat pt dvs si cum isi calculeaza onorariulMai mult ca sigur o sa va execute silit daca nu intelegeti sa achitati restul de plata.DVs ca alti utilizatori credeti ca un av din Romania cunoaste legislatia din UK,Mozambic sau Argentina.Fiecare tara isi are propria legislatie avocati au propriile legi /regulamente de exercitare a profesiei .Eventual va adresati tot unui avocat din UK dar consultatia e posibil sa va costeai mult decat suma datorata.

In dreptul anglo-saxon exista diferente de regim juridic.
In dreptul european continental este necesar sa semnati un contract.

Este posibil sa ii datorati banii pe consultanta juridica.
Suma asa imi pare mie sa arate si nicidecum pentru o reprezentare...ca este infima...raportat la ce onorarii se practica acolo dar si in dreptul continental...

Faptul ca ati vorbit cu el insemna ca v-a oferit consultanta juridica si trebuie sa o platiti.
Este firesc.
Ultima modificare: Joi, 19 Aprilie 2018
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Doresc o informație legata de o persoana ce a facut pușcărie acolo ,se poate afla?
Nu aveti acces la aceasta informatie.

Eu am avut cazuri care au implicat UK si sunt foarte stricti.M-am inteles insa bine cu ei.
Daca vreti sa ajutati o persoana trebuie ca acea persoana sa ia contact cu avocatul si sa efectueze plata.
Ultima modificare: Vineri, 5 Februarie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier juridic in uk ramona.popa ramona.popa Buna ziua, As dori sa va supun atentiei o problema referitoare la capacitatea unui consilier juridic roman de a reprezenta o firma din UE. Poate sa fie tot ... (vezi toată discuția)
Dreptul privind trecerea frontierei fara semnatura celuilalt parinte simplysurprising simplysurprising Va rog sa ma ajutati cu o informatie: parintii unui minore de 7 ani au divortat in 2013. Divortul a fost unul foarte dificil iar obtinerea semnaturii tatalui ... (vezi toată discuția)
In uk este valabil acest articol din cp? deea84crinelcris deea84crinelcris Art. 16 Persoana care a comis una dintre infractiunile prevazute la art. 2 - 10, iar in timpul urmaririi penale denunta si faciliteaza identificarea si ... (vezi toată discuția)