Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Anulare divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Anulare divort

Se poate anula o hotarare definitiva de divort, data in urma cu 20 de ani, la cererea celui ce a cerut-o, mai ales ca in fapt nu s-a produs separarea sotilor ?
Buna ziua,
Doar daca cei doi se duc in fata ofitrerukui de stare civila si se casatoresc
Nu se poate anula divorțul indiferent de faptul că soții au locuit împreună.