Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Resedinta.Domiciliu stabil.
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Resedinta.Domiciliu stabil.

Daca locuiesc intr o alta localitate decat cea din buletin la o ruda deoarece in aceasta localitate am serviciul asta inseamna ca aici trebuie declarat domiciliul "in fapt"?Va multumesc!!
buna ziua!Vreau sa imi stabilesc resedinta intr un sat la bunicul meu.De ce acte am nevoie si unde trebuie sa ma duc cu actele?Daca bunicul meu nu poate merge cu mine pt ca este invarsta ce sa fac?Va multumesc!!
Buna ziua!
V-am dat deja raspunsul la aceste intrebari in urma cu ceva zile! Recititi raspunsurile mele anterioare si veti gasi ceea ce nu stiti azi!