Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... abandon de familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

abandon de familie

Am avut un dosar pentru abandon de familie .In final fostul meu sot a primit 6 luni inchisoare ,cu suspendare conditionata pe 2 ani si jumatate.Ce ma deranjeaza pe mine in aceasta Hotarare,este faptul ca in baza art.14, 346 C.pr.pen. mi se respinge constituirea de parte civila ca reprezentanta a partilor vatamate,.Intrebarea mea este de ce? Eu nu am reusit sa recuperez banii care mi-i datoreaza.Deci in fond nu am obtinut nimic,dupa o taraganeala de aproape 2 ani prin tribunal?
Necunoscand probele existente la dosr este imposibil a emite un raspuns competent
Ati avut aparator?
Daca va aflati in teremen legal aveti calitatea sa atacati solutia
Sunt de acord cu ynocentta. Daca va nemultumeste hotararea instantei, aveti posibilitatea sa apelati la caile de atac, daca mai sunteti in termen!