Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de prestări servicii intre doua persoane ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de prestări servicii intre doua persoane fizice neautorizate se poate încheia?

Intre doua persoane fizice (niciuna autorizata) CE fel de contracte, convenții se pot încheia? Exista tipizate?!!!
Libertatea de a contracta este garantata, partile fiind libere sa incheie orice contracte si sa determine continutul acestora, insa in limitele impuse de lege, de ordinea publica si de bunele moravuri.