avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de insertie

Buna ziua,
Imi puteti spune va rog, cat timp primesc stimulentul de insertie daca copilul face 2 ani pe 20.10.2018 si ma intorc la munca pe 20.08.2018?
Stimulentul de 650 ron il incasez in totalitate sau se mai opreste ceva din aceasta suma?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:23, 24 Aprilie 2018
Primiti stimulent pana la implinirea varstei de 3 ani , adica pana pe 20.10.2019.

Din stimulent nu se retine niciun impozit sau contributie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulentul de inserție, copii cu handicap Nick90 Nick90 Buna seara, părinții copiilor cu dizabilități (cu certificat de handicap) care s-au întors la muncă înainte de împlinirea vârstei de 6 luni ale ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie Al3xyaM Al3xyaM Stimulentul de insertie in valoare de 650 de RON pentru cei ce se intorc mai devreme la munca, din CCC, se obtine daca efectuam venituri cu cel putin 60 de ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie-schimbare loc de munca AndraAntonia AndraAntonia Buna ziua! Sunt in ccc si vreau sa ma intorc la munca mai devreme pentru a primi stimulentul de insertie. Vreau sa imi schimb locul de munca, am gasit ceva mai ... (vezi toată discuția)