Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de insertie

Buna ziua,
Imi puteti spune va rog, cat timp primesc stimulentul de insertie daca copilul face 2 ani pe 20.10.2018 si ma intorc la munca pe 20.08.2018?
Stimulentul de 650 ron il incasez in totalitate sau se mai opreste ceva din aceasta suma?
Multumesc!
Primiti stimulent pana la implinirea varstei de 3 ani , adica pana pe 20.10.2019.

Din stimulent nu se retine niciun impozit sau contributie.