Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Ce ar trebui sa fac
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Ce ar trebui sa fac

Buna ziua
Sunt eleva in clasa a Xii-a , am 18 ani
Dimineata aceasta eram imbracata intr.un tricou lung despicat in parti
Iar o doamna profesoara sa luat de tinuta mea " indecenta" asa cum spune dansa
Jignindu ma spunandumi ca su t proasta , sa merg pe centura unde imi este locul
Dupa toate acestea ma dus la d.na director adresandui se " fa ceva cu asta ce eu ori o bat ,ori o bat "
Doamna director a spus ca dansa si.a format o parere despre mine , ca imi cunoaste si sora dintr.un conflict in clasa a 9 cu niste colegi de clasa ..
Si nu are ce discuta cu mine nefacandui placere sa ma vada .
Dupa care am multumit ironic pentru cele auzite si am iesit din biroul directorului

Iar doamna diriginta ma anuntat ca a auzut de discutie si profespara respectiva impreuna cu directoare scoli au rugato sa imi sune parinti sa discute legat de ti nuta mea , pentru a ma baga in consiliul profesoral .
Cum ar trebui sa procedez in cazul acesta ,?
Depuneti si dvs o sesizare la ISJ privind comportamentul doamnelor.