Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Responsabil cu protectia datelor
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Responsabil cu protectia datelor

Acolo unde activitatea firmei nu presupune folosirea datelor clientilor dar firma are peste 200 salariati se pune problema de responsabil cu protectia datelor? Poate sa fie numit salaritul de la informatica sau salariatul de la personal? Ce pregatire le trebuie?
george-neagu, moderator