Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... MA POT CONSTITUI INTERVENIENT ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

MA POT CONSTITUI INTERVENIENT ?

Promarta a pus in vedere unui vecin sa intre in legalitate cu o constr. edif. ilegal , aceasta se aflape terenul meu . Evident ca nu se poate far aacordul meu . Vecinul nu va putea intra in legalitate . Primaria va constata ca nu s- conformat , il va amenda si se va ajunge in instanta . Acolo laturi de primarie ma pot constiti parte ? Sunt interesata in desfiintarea constructiei si aducerea terenului in starea initiala .
Teoretic aveti toate drepturile, puteti depune cerere in acest sens, instanta va admite sau nu interventia dv. functie de analiza starii de fapt si de drept.