Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Parcare tractor pe domeniul public
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Parcare tractor pe domeniul public

Vecinul meu pune , remorca si tractorul la mine la poartă , imi strică gazonul si lasă numai urme de utilaje ...mă deranjează si nici măcar voie nu cere
Cornel Vasile, Consilier juridic
Acolo pare a fi teren/drum public. Daca este parcat aiurea, incomodeaza circulatia dv. si a altora pe drumul pulic, puteti solicita sprijinul politiei locale/nationale.
Pe domeniul public, daca acolo nu este parcarea interzisa, vecinul nu trebuie sa va ceara voie sa parcheze.
Daca strica gazonul, spala tractorul, etc. puteti sesiza primaria in scris, cu nr. de inregistrare/ data pentru a se lua masuri administrative. Poate se monteaza un semn cu parcarea interzisa.