Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 1 mai la muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

1 mai la muncă

Buna ziua am si eu o intrebare lucrez angajată la o firmă si nu imi da liber pe data de 1 mai unde pot sa fac reclamație sa vina sa verifice un număr de telefon la care pot suna ?
Nerespectarea legilor si a altor acte normative care reglementeaza domeniul muncii, relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca poate fi sesizata Inspectoratului Teritorial de Munca si/sau Inspectiei Muncii.

Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.

Din ce localitate este angajatorul dvs. ?
Timisoara
Inspectoratul Teritorial de Munca Timis
[ link extern ]