avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 1 mai la muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

1 mai la muncă

Buna ziua am si eu o intrebare lucrez angajată la o firmă si nu imi da liber pe data de 1 mai unde pot sa fac reclamație sa vina sa verifice un număr de telefon la care pot suna ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:11, 27 Aprilie 2018
Nerespectarea legilor si a altor acte normative care reglementeaza domeniul muncii, relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca poate fi sesizata Inspectoratului Teritorial de Munca si/sau Inspectiei Muncii.

Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.

Din ce localitate este angajatorul dvs. ?
Timisoara
Inspectoratul Teritorial de Munca Timis
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ore suplimentare idanytzy idanytzy buna ziua sunt angajat la o la care nu se platesc orele suplimentare si nici nu beneficiez de zile libere cum se procedeaza in acest caz? (vezi toată discuția)
Program 24 cu 48 libere Mihaelutza1989 Mihaelutza1989 Lucrez de 6 ani 24 de ore cu 48 libere ,ce este de facut in conditia in care,in ziua de azi depinzi de locul de munca ? (vezi toată discuția)
Reclamatie oana8989 oana8989 buna ziua.sunt asistenta medicala.unde ar trebui sa ma adresez pentru a face o reclamatie legata de locul de munca?multumesc (vezi toată discuția)