Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program 24 cu 48 libere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program 24 cu 48 libere

Lucrez de 6 ani 24 de ore cu 48 libere ,ce este de facut in conditia in care,in ziua de azi depinzi de locul de munca ?
Fie va schimbati locul de munca, fie sesizati - pentru nerespectarea legislatiei - organele abilitate cu drept de control in domeniul muncii.

Nerespectarea legilor si a altor acte normative care reglementeaza domeniul muncii, relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca poate fi sesizata Inspectoratului Teritorial de Munca si/sau Inspectiei Muncii.

Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.
Cornel Vasile, Consilier juridic