Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul de vizavi si-a depozitat gunoiul la mine in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul de vizavi si-a depozitat gunoiul la mine in strada. Ce pot face?

Buna ziua,
De fapt este vorba de o batranica pe care o cunosc. Acum cateva zile a fost politia locala si i-a pus in vedere sa-si taie iarba din fata casei dar chiar la putin timp dupa, vecinul ei de vizavi si-a scos diverse gunoaie pentru curatenia de primavara la ea in strada (pe iarba, intre carosabil si trotuar). Cand l-a rugat sa le mute dansul a devenit recalcitrant si a strigat ca la el nu le poate pune fiindca sunt parcate masinile si ca portiunea din fata casei ei e domeniu public asa ca nu-l poate obliga sa le mute, cu un vocabular mult mai colorat decat imi permit sa reproduc aici.
Horbat Radu, utilizator
Puteti sesiza primaria si politia locala, in scris, cu nr. de inregistrare/ data.