Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Nu mai pot să plătesc rata întreagă la bancă, iar ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Nu mai pot să plătesc rata întreagă la bancă, iar cererea de restructurare credit mi-a fost respinsă. Dacă achit lunar, dar parțial, mi se poate pune poprire pe salariu?

Buna ziua am un credit de nevoi personale pe 5 ani achit o rata de 950 lei lunar de 1,5 ani insa numai imi pot permite sa platesc toata rata am facut cereri de restructurare si mi.sau respins fara motiv mentionez de 3 lumi achit lunar suma de 650 lei lunar intrebarea este daca eu achit lunar aceasta suma chiar daca nu este toata rata lunara imi poate pune poprire pe salariu?
Manuela Rășină, administrator
In mod normal, daca nu ajungeti la 3 rate intregi neachitate, nu veti ajunge la executare si la poprirea conturilor, insa mai depinde si de institutia de credit; institutiile financiare nebancare s-ar putea sa aiba alte reguli.
Buna ziua "Ady1923".
Am inteles, din prima dumneavoastra postare pe acest forum/site, ca s-ar face vorbire despre acordarea unui credit de catre o "banca comerciala".
Am inteles gresit, cumva ???