avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registre obligatoriu pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registre obligatoriu pfa

Buna!
Am infiintat un pfa (cod caen 4619 - intermedieri in comertul cu produse diverse). Sunt obligata sa detin la sediul social anumite registre? Daca da, care sunt acestea?
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:13, 2 Mai 2018
In functie de activitatea desfasurata, la sediu trebuie o parte sau toate registrele.

Trebuie sa ne dati date concrete.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adaugare cod caen la un pfa existent AncutaGLAV AncutaGLAV Buna ziua! Detin un PFA eliberat de Registrul Comertului, pe numele de fata, cu CAEN 4619 - intermedieri in comertul cu produse diverse, sediu social - adresa ... (vezi toată discuția)
Aranjamente florale pe comanda Flavia11 Flavia11 Ce forma legală trebuie sa fac daca doresc sa fac aranjamente florale pe comanda,cu sediu la domiciliu meu.fara depozit sau florărie deschisa.care sunt ... (vezi toată discuția)
Activitate srl Am infintat un srl care momentan are doar sediu social si nu are activitate. Pentru a-mi desfasura activitatea pe internet(magazin virtual) trebuie sa am punct ... (vezi toată discuția)