Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pot beneficia de pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pot beneficia de pensie?

Pot beneficia de pensia minimă cu 11 ani și 2 luni de vechime în muncă la împlinirea vârstei de pensionare? Menționez că am 53 de ani. Mulțumesc anticipat.
Alin Popescu, administrator
Potrivit actualei legislatii nu puteti beneficia de pensie fara sa indepliniti conditia de stagiu minim de 15 ani.
Sunt facute promisiuni in noua legislatie.
Carp Mircea, utilizator