avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pot beneficia de pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pot beneficia de pensie?

Pot beneficia de pensia minimă cu 11 ani și 2 luni de vechime în muncă la împlinirea vârstei de pensionare? Menționez că am 53 de ani. Mulțumesc anticipat.
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Mai 2018
Alin Popescu, administrator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 10:39, 5 Mai 2018
Potrivit actualei legislatii nu puteti beneficia de pensie fara sa indepliniti conditia de stagiu minim de 15 ani.
Sunt facute promisiuni in noua legislatie.
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Mai 2018
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cind ma pot pensiona !?? stoica ionut 13 stoica ionut 13 Mama mea nascuta pe 13-04-1955 a lucrat 32 ani din care 23 ani si 6 luni grupa a II-a plus 3 ani ordonanta . La ce virsta se poate pensiona cu limita virsta ... (vezi toată discuția)
Cand pot beneficia de pensie? ionut20 ionut20 Am varsta de 53 de ani si 6 luni cu o vechime totala de 31 de ani din care 14 ani la grupa a1 a de mina si 17 ani la grupa a 2 a,in ce an as putea sa ies la ... (vezi toată discuția)
Pensie de drept sau anticipata? maria trusca maria trusca Buna ziua,ma numesc Trusca Maria si am varsta de 49 de ani.Am 30 de ani vechime,dintre care 11 ani grupa 1. La ce varsta pot iesi la pensie Multumesc ... (vezi toată discuția)