Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie pensionare

Cei care au lucrat in grupe de munca in sectorul civil beneficiaza diferit de cei care au lucrat in armata. Anii de grupa nu ar trebui sa aiba acelasi beneficii in ambele sectoare, civil si cel militar. In legea pensiilor militare este un articol prin care nu se scade varsta de pensionare aferenta anilor de grupa. Este legal ca anii de grupa sa aiba beneficii diferite fata de cei care beneficiaza de legea pensiilor militare
Daca nui se indeplineste conditia de stagiu complet nu se reduce varsta standard de pensionare.
Precizati, legea si articolul.
Legea223/2015 art 19

Carp Mircea a scris:

Daca nui se indeplineste conditia de stagiu complet nu se reduce varsta standard de pensionare.
Precizati, legea si articolul.

Nu mai deschideti mai multe topicuri legate de acelasi subiect .

www.avocatnet.ro/forum/discu...

Cornel Vasile, Consilier juridic