avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcool și părăsirea locului accidentului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcool și părăsirea locului accidentului

Am părăsit locul accidentului având o alcoolemie de 0,65 an aerul expirat, ce pedeapsa risc? Nu am avut evenente și nici amenzi până acum. Mulțumesc.
Ti se va întocmi un dosar de cercetare penala!

Beyu a scris:

Am părăsit locul accidentului având o alcoolemie de 0,65 an aerul expirat, ce pedeapsa risc? Nu am avut evenente și nici amenzi până acum. Mulțumesc.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Incercati sa detaliati.


Beyu a scris:

Am părăsit locul accidentului având o alcoolemie de 0,65 an aerul expirat, ce pedeapsa risc? Nu am avut evenente și nici amenzi până acum. Mulțumesc.

Am atins ușor cu oglinda mana unei femei, oglinda nu sa spart,prietenul femeii m-a înjurat și amenințat ,eu am continuat drumul, el a sunat la 112. Ulterior am luat legătura cu femeia și ea și-a retras plângerea la procuror.





Persoana vatamata si-a scos CML?
In ce conditii ati fost testat, ati fost depistat ulterior? dupa cat timp?


Beyu a scris:



Beyu a scris:

Am părăsit locul accidentului având o alcoolemie de 0,65 an aerul expirat, ce pedeapsa risc? Nu am avut evenente și nici amenzi până acum. Mulțumesc.

Am atins ușor cu oglinda mana unei femei, oglinda nu sa spart,prietenul femeii m-a înjurat și amenințat ,eu am continuat drumul, el a sunat la 112. Ulterior am luat legătura cu femeia și ea și-a retras plângerea la procuror.

Persoana nu a scos certificat iml, am fost fost depistat după aprox 45 min când mă sunat poliția, după aprox 30 min am fost la spital pt cele 2 probe de sânge.






Alte discuții în legătură

Care sunt consecințele pentru părăsirea locului accidentului atunci când persoana vătămată nu solicita ambulanță? Andrei ramana Andrei ramana Am și eu o nelămurire... Pe data de 1 04 2018...mergeam pe banda mea aveam viteza de 50 km... Nu eram beat.... Ploua, vizibilitatea scăzută. Din dreapta ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! acum 2 saptamani am lovit un pieton cu masina (care ... Iza D Iza D Buna ziua! Acum 2 saptamani am lovit un pieton cu masina (care mi-a sarit in fata inainte de trecerea de pietoni, pe ploaie). Pietonul nu a dorit sa sunam la ... (vezi toată discuția)
Accident de circulație SMarcel SMarcel Bună ziua Accident de circulație. În luna martie am avut un accident de circulație, lângă comuna Adâncata, județul Ialomița. Am intrat cu viteză ... (vezi toată discuția)