Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcool și părăsirea locului accidentului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcool și părăsirea locului accidentului

Am părăsit locul accidentului având o alcoolemie de 0,65 an aerul expirat, ce pedeapsa risc? Nu am avut evenente și nici amenzi până acum. Mulțumesc.
Ti se va întocmi un dosar de cercetare penala!

Beyu a scris:

Am părăsit locul accidentului având o alcoolemie de 0,65 an aerul expirat, ce pedeapsa risc? Nu am avut evenente și nici amenzi până acum. Mulțumesc.

Incercati sa detaliati.

Beyu a scris:

Am părăsit locul accidentului având o alcoolemie de 0,65 an aerul expirat, ce pedeapsa risc? Nu am avut evenente și nici amenzi până acum. Mulțumesc.

Am atins ușor cu oglinda mana unei femei, oglinda nu sa spart,prietenul femeii m-a înjurat și amenințat ,eu am continuat drumul, el a sunat la 112. Ulterior am luat legătura cu femeia și ea și-a retras plângerea la procuror.

Persoana vatamata si-a scos CML?
In ce conditii ati fost testat, ati fost depistat ulterior? dupa cat timp?

Beyu a scris:

Am părăsit locul accidentului având o alcoolemie de 0,65 an aerul expirat, ce pedeapsa risc? Nu am avut evenente și nici amenzi până acum. Mulțumesc.

Am atins ușor cu oglinda mana unei femei, oglinda nu sa spart,prietenul femeii m-a înjurat și amenințat ,eu am continuat drumul, el a sunat la 112. Ulterior am luat legătura cu femeia și ea și-a retras plângerea la procuror.

Persoana nu a scos certificat iml, am fost fost depistat după aprox 45 min când mă sunat poliția, după aprox 30 min am fost la spital pt cele 2 probe de sânge.