Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa paza padure
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa paza padure

Va rog sa ma lamuriti intr-o problema. Ce trebuie facut daca am mostenit (impreuna cu alti 4) o suprafata de cca 22 ha padure? In sensul ca vrem sa fim in legalitate. Citind prin MO am inteles ca trebuie incheiat un contract cu ocolul silvic pentru paza. Intrebarea e ce taxe trebuie platite in afara de impozit?
Deasemeni ocolul silvic (exploatand padurea) plateste ceva proprietarilor? Intr-un cuvant as vrea sa stiu daca sa ma bucur sau nu de mostenire.
este o chestiune tragico-comica, deoarece singurul lucru de care va veti putea bucura cu adevarat va fi o cantitate de lemn care o veti putea lua in fiecare an din padurea detinuta.Nu puteti taia cand vreti, cat vreti si cum vreti, totul este controlat de catre ocolul silvic.Mai puteti avea o bucurie...va simtiti proprietari de padure..;)
Multumesc pentru lemne!