avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este interzisă parcarea autoturismelor in fata ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este interzisă parcarea autoturismelor in fata nagazinului alimentar blocand aprovizionarea si intrarea clientilor?

Am un magazin alimentar de cartier ...si un vecin care imi face in ambiție parcand ambele masini in fata magazinului.....
Aroganța lui întrece orice limita..spunandu-mi ca este loc public si ca eu nu am nici un drept in afara magazinului
Ultima modificare: Miercuri, 9 Mai 2018
Alexandru Toma, utilizator
Cel mai recent răspuns: Alexandru Toma , utilizator 20:42, 13 Mai 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
pai si nu este asa? atata timp cat parcarea nu este interzisa si nici nu este amenajata parcare pt. ca firma dvs. sa poata concesiona locuri prin licitatie nu puteti interzice parcarea la nimeni. ca s-a nimerit vecinul asta e altceva...de obicei la genul asta de magazine se pun navete...si alte elemente si de aici se ajunge la.conflict cu riveranii care nu au unde parca.
Si daca acest vecin isi parcheaza masina in asa fel in cat imi blocheaza accesul in unitate ?
...suntem certati si el face in ambitie
Se i.a de clientii magazinului ....mi.i zgorneste prin orice mijloace
Si nu am nici cum sa ma aprovizionez din cauza lui
Ce pot face?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Loc de parcare ''rezervat'' fara contract de concesiune Ionutbog Ionutbog Locuiesc la etajul 1 si vecinul care locuieste in apartamentul de la parter mi-a solicitat sa-mi mut masina de pe trotuarul din dreptul gardului lui pe motiv ... (vezi toată discuția)
Parcare în fața casei mele RoxanaFl. RoxanaFl. Parcare în fața casei mele. Bună ziua, Locuiesc la casa, iar în fața casei mele parchează frecvent vecinul de vis-a-vis, care are 2 laturi pe care ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, o problema cu vecinul Vanos Vanos Buna ziua , apelez la d-voastra ca poate imi puteti oferi o solutie... In curtea mea sunt 3 case , vecinii ca sa ajunga la ei trebuie sa treaca prin curtea ... (vezi toată discuția)