Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este interzisă parcarea autoturismelor in fata ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este interzisă parcarea autoturismelor in fata nagazinului alimentar blocand aprovizionarea si intrarea clientilor?

Am un magazin alimentar de cartier ...si un vecin care imi face in ambiție parcand ambele masini in fata magazinului.....
Aroganța lui întrece orice limita..spunandu-mi ca este loc public si ca eu nu am nici un drept in afara magazinului
Alexandru Toma, utilizator
pai si nu este asa? atata timp cat parcarea nu este interzisa si nici nu este amenajata parcare pt. ca firma dvs. sa poata concesiona locuri prin licitatie nu puteti interzice parcarea la nimeni. ca s-a nimerit vecinul asta e altceva...de obicei la genul asta de magazine se pun navete...si alte elemente si de aici se ajunge la.conflict cu riveranii care nu au unde parca.
Si daca acest vecin isi parcheaza masina in asa fel in cat imi blocheaza accesul in unitate ?
...suntem certati si el face in ambitie
Se i.a de clientii magazinului ....mi.i zgorneste prin orice mijloace
Si nu am nici cum sa ma aprovizionez din cauza lui
Ce pot face?