avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... GDPR si medicii
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

GDPR si medicii

Buna ziua. Cabinetele medicilor de familie organizate sub forma de SRL, care au si angajati si liste de pacienti sun nevoite sa respecte GDPR si sa aibe un DPO? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: CaraD , utilizator 22:04, 10 Mai 2018
GDPR categoric se aplica, ar trebui facuta conformarea, avand in vedere ca sunt o categorie de date speciale. Daca DPO este sau necesar depinde de rezultatul conformarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gdpr si dpo la un cabinet medical individual-medicina de famile pala_delia pala_delia -La un Cabinet medical individual-medicina de famile (aprox. 1000 pacienti) care are 2 angajati este necesara aplicarea prevederilor GDPR? In mediul medical ... (vezi toată discuția)
Cabinet de medicina de familie organizat sub forma juridica srl cornelteusdea cornelteusdea Buna ziua, Sunt Medic de Familie in judetul Bihor, cu cabinet medical organizat sub forma juridica SRL ,imi desfasor activitatea la sediul firmei si am ... (vezi toată discuția)
Obligativitate persoana responsabila cu protectia datelor ContSters85367 ContSters85367 Buna ziua, Am tot citit regulamentul insa nu reusesc sa ma edific in niciun fel. Daca masinile firmei sunt monitorizate prin GPS sau daca solicitam cazierul ... (vezi toată discuția)