Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... GDPR si medicii
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

GDPR si medicii

Buna ziua. Cabinetele medicilor de familie organizate sub forma de SRL, care au si angajati si liste de pacienti sun nevoite sa respecte GDPR si sa aibe un DPO? Va multumesc.
GDPR categoric se aplica, ar trebui facuta conformarea, avand in vedere ca sunt o categorie de date speciale. Daca DPO este sau necesar depinde de rezultatul conformarii.