Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Control Medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Control Medical

Buna ziua,
As avea si eu o intrebare:
in urma castoriei trebuie sa-mi schimb CI
dar am pierdut cert. de casatorie si dureaza pana sa-mi fac CI.
Intrebarea mea este pot face un control medicat fara CI suint gravida in luna a 5-a? daca da care este procedura, Multumesc anticipat !!!
Dacă e urgență nu contează că nu aveți CI cu noul nume, veți fi consultată.
Dacă nu e urgență aveți răbdare, că nu durează mai mult de o zi-două până primiți duplicatul certificatului de căsătorie și apoi puteți depune actele pentru CI. În max. două săptămâni o veți avea.