Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Hotarare aga pentru deschidere cont bancar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Hotarare aga pentru deschidere cont bancar

Buna ziua,

In cazul unei societati cu patru actionari (si cu doi actionari-administratori, iar in statut se prevede doar ca puterile de reprezentare si administrare le exercita separat, fara sa se specifice care din administratori este imputernicit in relatia cu banca), unul din actionarii-administratori poate deschide la o banca un cont bancar fara AGA? (fara acordul celuilalt actionar-administrator sau a celorlalti actionari)..?

Multumesc.
george-neagu, moderator