Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare ajutor social pentru student orfan in cazul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare ajutor social pentru student orfan in cazul angajarii part time

Buna ziua , am o intrebare legata de plafonul de acordare a ajutorului social pentru un student orfan de un parinte ce momentan primeste o indemnizatie de 520 de lei de la stat. Pe scurt studentul are posbilitatea angajarii la norma de 4 ore cu un salar de incadrare de 800 de ron , va mai beneficia de ajutor dupa angajare / care este plafonul pana la care studentul beneficiaza de indemnizatie de la stat .
Pensia de urmas se poate cumula cu orice venit, indiferent de valoarea fiecaruia.
Primeste ajutor social sau pensie de urmas ?