Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce sa fac?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce sa fac?

Am fost la proces in data de 15.05.2018 , iar la final mi-a zis sa verific pe portalul judecatoresc rezultatul sau va veni acasa in 30 de zile. Am verificat si am gasit ;”15.05.2018
Ora estimata: 08:30
Complet: C2
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Conform art. 396 Cod procedură civilă amână pronunţarea pentru data de 29.05.2018. Pronunţată în şedinţă publică azi, 15.05.2018.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 15.05.2018”. Trebuie sa ma prezint iar? Dupa finalizarea procesului am intrebat judecatoarea si a zis ca nu, iar acum am gasit asta. Ce sa fac? Mentionez ca este o contestatie la o limita de viteza depasita.
Bună seara!
Nu trebuie să vă prezentați, e o nouă amânare a pronunțării. Se întâmplă des în practică, din cauza numărului foarte mare de dosare pe care trebuie să le soluționeze judecătorii, să se amâne pronunțarea, chiar și de mai multe ori. Pe 29.05.2018 intrați din nou pe portal să vedeți soluția, mult succes!