Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituirea taxei de poluare,avand hotărâre ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituirea taxei de poluare,avand hotărâre judecătorească definitiva

Bună ziua.Am hotărâre judecătorească definitiva pentru restituirea taxei auto.Am depus cererea la finanțe din noiembrie,anul trecut,însă nici pana în prezent nu mi s-au restituit banii.Știu ca celor cu hotărâre judecătorească definitiva ar trebui sa li se restituie banii în maxim 120 zile de la depunerea cererii la finanțe.Ce este de făcut, în acest,caz,pentru a-mi primi banii?Mulțumesc.
Andreea355, utilizator
Daca ai de luat bani dela stat, nu e de facut nimic, decat sa astepti. Oricum vor plati penalitate 0.02 % pe zi, calculata la sold.
viorel55, utilizator
Credeți ca vor plăti vreodată acele penalități?Ei personal nu cred.Statul nu ne restituie nici măcar suma plătită de către noi.