Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Restituirea permisului auto
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Restituirea permisului auto

Buna seara. in Noiembre 2017 am condus cu numerele rosii expirate.
Drept urmare mi s-a intocmit dosar penal ce a fost tinut la Parchetul de pe lângă Judecătorie.
Fiindu-mi retinut permisul de conducere, am continuat sa conduc cu doavada ce mi s-a eliberat de agent, reinoind luna de luna dreptul de a conduce. asta de fiecare data depunand cerere la Parchet.

In data de 02.05.2018 am primit instintare ca s-a incetat urmarirea penala din partea parchetului.
Acum exista un alt dosar la Judecatorie.
Cu obicet: confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP) dosar nr. ******/P/2017 Parchetul de pe lângă Judecătoria Galaţi,
Cu urmatoare sedinta in data de 29.05.2018.

Cum pot acum sa reinoiesc dovada pentru a putea conduce in continuare pana se da solutia din partea Judecatoriei ?
Pot cere un certificat de grefa ? ca dupa sa pot ridica permisul sau sa reinoiesc dovada la politia rutiera ?
ionutinfo, utilizator